| EvelynQ a întrebat:

Am o mare "problemă"... Din greșeală apa s-a vărsat în ghiozdan și au udat nu.mai manualul de română (puțin) și cele 2 caiete de română (aproximativ jumătate)... Ce sa fac?
P. S: Ele încă nu s-au uscat!

1 răspuns:
| Alexul99 a răspuns:

Pune-le la caldura, langa calorifer sau langa soba. Probabil ca o sa ramana semne pe carte insa nu ai ce sa faci, data viitoare fii mai atent si cumpara-ti un ghiozdan impermeabil. Chiar si in caz de ploaie se poate intampla asta, deci un ghiozdan impermeabil la apa te-ar ajuta mult cu asta, daca nu vrei sa platesti cartile care probabil si asa sunt jalnice si rupte.