| anonim_4396 a întrebat:

...am talent la desen si ma intrebam daca asta imi va folosi la ceva in viata... daca as putea avea un job din asta sau altceva?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Ai putea deveni designer de moda, sau da, ai putea sa-ti vinzi lucrarile la expozitii, da pentru asta iti trebuie o gramada de bani pentru inchirierea locului, pentru sponsor...

Da' cel mai bine e sa te faci arhitect, castigi o gramada de bani. Numai ca ai nevoie de matematica...

4 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Fii mai explicita. Si desenul tehnic necesita talent si se pot castiga bani frumosi. Numai ca, pe langa asta, trebuie sa mai stii si niste foarte multa fizica si matematica pentru ca asta se cere inginerilor.

| Aly07 a răspuns:

Ai putea face portrete sau caricaturi. Iti faci un blog si pui date de contact pentru cei interesati, ii pui sa-ti trimita o poza si asta e. Bafta!

| AnkaAncuta a răspuns:

Am un caiet-de schite-cu multe rochii si sunt foarte dragute ...si dupa ce mi-ai spus MrAngelusn1997 chiar mi-ar placea sa devin designer.

| pastapac a răspuns:

Daca chiar ai talent ai putea sa iti vinzi picturile. Multi oamenii au asta ca a sdoua optiune daca nu le reuseste altceva.