| Andrada18 a întrebat:

imi dati niste mesaje despre prietenie de trimis mai departe prietenilor adevarati ( de trimis mai departe pa facebook sau pe mess etc.)si daca doriti nu-mi dati doar de prietenie in general vreau de trimis mai departe dau funda(pentru cei care imi dau si macar 2 despre prietenie de trimis mai departe) mersi :*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| αʟεх a răspuns:

Uite de pus pe peretele prietenilor pe Fb:
╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`. ¸. trimite asta` la 15 persoane la care tii. daca primesti 5 inapoi esti un prieten adevarat. ♥ :*
Ťέ ¡นβεšς "; x; x pune asta pe peretele celor mai apropiatii prieteniii
Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta`ma. Nu promit sa te fac sa razi
dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta`ma.
Nu promit ca o sa te opresc dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu
ai chef sa asculti pe nimeni, cauta`ma. Promit sa tac oricat vrei.
Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund. Vin`o repede sa ma vezi, poate
eu am nevoie de tine. Trimite asta la 10 prieteni care crezi ca merita!♥
♥ ╭━━━━╮♥╲╲╭━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━╮
╲┃╭╮╭╮┃╲╲┃ trimite si tu la 10 persoane pe care le crezi
┗┫┏━━┓┣┛╲╰┳╮ importante! te iubesc ♥
╲┃╰━━╯┃━━━╯╰━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━╯
╲╰┳━━┳╯╲╲╲╲╲╲╲╲╲
╲╲┛╲╲┗╲╲╲╲╲╲╲╲╲ ╲
Scuze, DAR TE STERG DIN VIATA MEA!* Click pentru a sterge* Loading ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ 99, 9%...ERROR!
Nu se poate sterge prietenia nostra! Pentru ca insemni
mult pentru mine! Pune si tu pe perete la 10 pers. pe care niciodata nu
...vrei sa le pierzi*-*... Daca primesti inapoi 3. esti o prieten/a
adevarat/a:*♥

Si de trm pe mess : Ingeri in aprilie! Unul scrie mesaje, iar altul le citeste! Cel de-al doilea esti tu! Dar primul? Va fi oare bagat in seama? Daca trimitzi mess-ul asta la toti din lista ta care iti sunt prieteni,iti va merge bine tot anul! Dar, oare tu mi-l vei trimite!?
Eu te tratez ca pe un adevarat prieten, dar daca nu primesc acest mesaj inapoi probabil nu imi esti prieten, trimite tuturor din lista ta sa vezi cati prieteni ai. sorry 4 mass. oare cati prieteni am chiar sunt curios
Un prieten bun iti vede prima lacrima curgand, a doua o sterge, a treia o opreste

Funda? ai promis puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| giorgyana99 a răspuns:

Stiu o fata glumeata si nebunatica, putin ganditoare si protectoare, da iubire la toti, este dulce ca un bebelus, o prietena extraordinara care as vrea s-o am pana la sfarsit. ea citeste mesaju in secunda asta. Publica aceasta la fata care nu ai sa o uiti niciodata. Daca nu publici asta la nimeni înseamna ca esti mult prea ocupata si ai uitat de tot de prietenii tai. Daca primesti 6 înapoi înseamna ca esti iubita cu adevarat! >big grin

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31