| LoveBlind a întrebat:

Mie mi-s-a spart sau zgariat ecranul si eu nu am garantie la el. Sora mea are acelasi telefon ca mine samsung s3650 corby si are garantie la el. Daca baga cartela ei in al meu si se duce cu garantia ...merge? FUNDA si restul VOT!

5 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Nu, nu cred ca merge

| MilkaFriend a răspuns:

Garantia este facuta pentru telefon nu are nici o legatura cu cartela nu o sa mearga doar daca aveai asigurare pe telefon.Nici daca aveai garantie nu mergea pentru ca nu e defect din fabricatie ei nu sunt de vina e vina ta si nu te puteau ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Garantia e pe telefon, care are id-ul lui, si nu pe cartela. Nu va merge.

| ionutz0116 a răspuns:

Fiecare telefon are si el o serie.Seria IMEI care se afla tastand *#06# sau se afla pe telefon sub baterie.Concluzia...nu o sa mearga ceea ce vrei tu. Vezi ca " mi-sa " se scrie " m-i s-a ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ionutz0116, vezi ca "m-i s-a" se scrie "mi s-a".