| JustMoonlight a întrebat:

happy Stiti ca elevilor din clasele terminale li se deconteaza 55 lei si pentru asta trebuie sa depui cerere si trebuie sa ai si factura care sa contina numele tau, editura etc...ei bine eu am cumparat un manual si nu stiam ca trebuia sa cer factura pentru a mi se putea deconta, si acum am doar bonul... daca ma duc cu bonul si cartea, mi-ar putea face factura la librarie? sau e prea tarziu acum?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, în baza bonului fiscal ar TREBUI să-ţi elibereze şi o factură ( te duci şi îi ROGI frumos )!

Toate cele bune!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, nu e târziu, trebuie să încerci. Du-te la librăria respectivă și arăți bonul fiscal și manualul. Le spui că ai ai nevoie de o factură, pentru decontare. Le vorbești frumos. Normal ar fi să-ți ofere factura...

| Tanner a răspuns:

Si la mine e la fel.Sa ma cac pe sistemul lor.E facut special sa nu putem sa decontam.Cel mai probabil nu o sa ti dea factura.Dar poti sa vinzi la finalul clasei manualele ca sa scoti banii.