| 01042004 a întrebat:

Sunt o tipa inalta pentru varsta mea si vreau sa stau in prima banca si animalele de la mine din clasa nu ma lasa deloc ca sunt prea inalta. Vreau o metoda in care sa stau in prima banca. Cei care au ochelari stau acolo si la noi in clasa mai sunt disponibile doar doua locuri. Noi stam in aceleasi locuri in care ne-am pus in prima zi tot anul. Anul trecut am stat in penultima banca si nu prea am vazut sau auzit ceva si nici prea multumita n-am fost. Asa ca ajutati-ma va rog cu cateva metode de obtinere al acelui loc. Trec cls a6a.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In primul rand respecta pentru a i respectat!
In al doilea rand, asa a fost din totdeauna...
Persoanele scunde si cu probleme e edere, ocupa primele bani, apoi urmeaza cei cu rezultate deosebite si cei mai inalti in ultimile banci...
Cum crezi ca ai putea sta in prima banca in conditiile in care majoritatea sunt scunzi? pune-te pentru o clipa in locul lor.
O zi buna!

| 01042004 explică (pentru caramela):

Acele animale de la mine din clasa alearga ca nebunele sa prinda prima banca. Imi place si de un prof, deeeeci arrrr caaam treebuiiiii sa stau in prima banca.

14 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ii impusti pe toti?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce i ti jignesti colegele? Le faci animale, adică vaci, nu poti face ce vrei tu in clasă, că nu esti acasa la tine, acasă la tine poti sta unde vrei tu, dar si acolo ai restrictii, părintii tai care nu i ti dau voie sa faci tu cum vrei, este o obraznicie din partea ta sa vorbesti asa la adresa colegelor, animale auzi, dar tu cum esti? Poate si ele te consideră iapă, fiind inaltă ca un cal, tu cum te ai saimtii sa-i ti zică si ele calul ăsta sau alte cuvinte jignitoare, poate in prima bancă stau elevii cu probleme de vedere, cei/cele care poartă ochelari, te ai gîndit si la binele lor? De unde, tu i ti vezi doar interesul tau, daca esti asa de inaltă, stai in ultima bancă, că vezi bine, si daca stai in prima bancă, nu o sa vadă ceilalti de capul ăla mare al tau. nu crezi? Copii obraznici.

| 01042004 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pe mine nu ma intereseaza altii. Nu ma intereseaza nici ce spun sau aud colegii sau altii despre mine. Eu imi vreau binele. Asta-i toata treaba. E clar?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 01042004):

Esti o egoistă, si faci numai ce vrei tu, o sa ai de suferit in viață cu atitudinea asta, mai lasă de la tine, că nu esti buricul pămîntului, o sa te evite toti, nu o sa ai prieteni, treaba ta.

| 01042004 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mie imi place sa fiu egoista. Cine ma suporta bine, cine nu, iar bine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai nou la scoala merg,, animale''?
Sunt colegii tai cu care iti petreci cel putin 5 ore. Vrei nu vrei trebuie sa-i suporti.
Nu inteleg de ce vrei un loc in fata? Daca esti atenta la ora, orice loc e bun.In plus daca esti inalta colegii tai din spate NU vor vedea la tabla.

| 01042004 explică (pentru Fatamuntilor):

N-am mai stat in prima banca de ceva vreme si e super acolo ca e racoare vara si primavara si cald toamna si iarna. La scoala ne numim animale intre noi. Profii ne cred cei mai salbatici copii. Eu sunt cea mai normala si de-asta ar trebui sa stau in fata.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru 01042004):

Asta nu e motiv intemeit.
Poti vorbi cu diriginta, sa o rogi sa te mute mai in fata, motivand ca vrei sa fi atenta la ore.
Profii va considera animale....suntei micuti ---inca
Prin liceu asa galagie se auzea de la noi mare galagie incat proful de rusa a zis ca suntem niste GASTE si spus sa punem un carton pe usa cu numele asta.Si ne-a mutat langa cancelarie.O colega mai glumeata chiar a facut-o.Trece directorul si zice,, Ce insemna asta? Luati asta de pe usarolling on the floorCe amintiri...
Draga mea astea sunt copilarii....Cand vei fi ca mine, vei rade, iti vei aminti cu drag!

| 01042004 explică (pentru Fatamuntilor):

Pot de exemplu sa spun ca am probleme de auz? P.S.: Am dirig

| Fatamuntilor a răspuns (pentru 01042004):

Ar merge, dar probabil dirgintele va vrea si dovezi, ceva in genul unei adeverinte medicale.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu mai poți muta o banca acolo? Sau sunt de doua persoane?
In orice caz nu îți fa probleme pentru ca mai incolo (de prin cls a 7-a) nu o sa se mai înghesuie nimeni prin fata, adica eu sunt la liceu, iar dintr-a 9-a am întârziat la prima ora de dirigenție si nu mai erau locuri doar in prima banca, așa ca si acum trebuie sa stau acolo. Ghinionul meu sad
Dar daca chiar vrei sa stai in fata vorbește cu cineva sa te lase la orele tale preferate undeva la perete sau geam pentru ca locurile alea nu sunt in raza tablei, deci restul nu are ce comenta. happy

| 01042004 explică (pentru justanotheruser99):

Sunt banci individuale. Daca ar fi fost de cate doi elevi eu n-as fi avut loc de ghiozdan. De parca acum am la ce "gras" e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, gnereala.
La liceu o sa-ti doresti sa stai in ultimele banci.
Vorbesti cu profesorul, nu cu colegii.