| Miruna_Ene_Georgiana_1999 a întrebat:

Hey TPU... sunt pe 28 nascuta si cum pot sa calculez si eu baba ca stiu ca este între (1-9) si nu imi iese numarul. Multumesc. ????

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Este foarte simplu! Imparti logaritmul natural al lui 28, la produsul dintre radical din 2 si radical din 8. Partea fractionara a rezultatului o inmultesti cu anul nasterii si rezultatul il ridici la patrat. A saptea cifra din numarul rezultat este baba ta!

| Pandicornita a răspuns:

Buna! Stiu ca in cazuri ca acestea trebuoe doar sa scazi numerele (8-2),nu cum se face in general, sa le aduni. Sper ca te-am ajutat! Funda?