| bebediana a întrebat:

Vreau sa fac contestatie la romana la bacalaureat. Am luat 8.25. Stiu ca am gresit la subiectul a 2-lea ca am uitat sa introduc conectori. Iar in rest m-am descurcat. Mi se pare k 1.75 pct e prea mult scazut.si mai putin de 50 de sutimi nu are cum sa imi mai scada. Ma gandesc ca s-a corectat la sange! voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| oanamaria a răspuns:

Cere opinia unui prof de romana... poate n-ai ales motivele corecte, val. expresiva a verbelor, nu ai respectat toate cerintele la partea a3a etc.
Cel mai bun sfat-nu uita ca posibilul corector e subiectiv.
Sunt in situatia ta, stiu ce spunwinking

| XxAsyxX a răspuns:

Poate ti-au scapat si niste greseli de ortografie, ai sarit peste un subiect sau ceva...