| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Voi cum ați învățat pentru școala de șoferi? Cum sa fac sa rețin fara sa uit?

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Puisor,asta nu e o teza pentru liceu, e vorba de siguranta ta.
pune mana si citeste logic, si retine.Invata dupa ScoalaRutiera.Ro, eu de acolo am invatat, si daca eu am invatat care nu mi-a placut scoala deloc, absolut deloc, vei invata si tu.Lasa cartile, alea indobitocesc.Acolo (mai sus am mentionat unde)Iti ofera video-uri explicative,mura in gura, cu ilustratii si audio, sa iti deseneze, fix ca la copii, si un copil ar lua sala daca ar privi videourile alea.

| Adry05 a răspuns:

Păi aia e ideea, să înțelegi ce ți se zice acolo că de aia înveți, nu să știi pe de rost iar majoritatea chestilor de acolo sunt logice so, dacă le înțelegi n-ai cum să le uiți. există pe site-ul școala rutieră chestionare cu răspunsuri explicate video

| cristimihailov a răspuns:

Repeti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey! Incepe cu legislatia rutiera si invata ca la scoala, repeta si apoi faci chestionare auto. Succes!

| Pati2500c a răspuns:

Invata logic, citeste cu voce tare, trebuie sa fii odihnita cand inveti ceva. Fa si chestionare, sunt aplicatii speciale cu teorie si teste din fiecare capitol, dar e mai bine daca ai cartea. Mai sunt pe Youtube lectii video care iti explica ce si cum. Bafta

| alma200033 a răspuns:

Și trebuie să rețin tot din legislație sau ce ii mai important?

| Devil21 a răspuns:

Pentru siguranța ta mai bine te duci la orele de legislație dar acum este la dorinta ta.
Eu de exemplu nu am fost la nicio ora si nici nu am citit legislația, in schimb am facut extrem de multe chestionare si asa am retinut tot.