| usuk a întrebat:

Heyhappy

am un prieten care doreste sa se transfere de la profil mate-info-intensiv-info la ceva profil "economic" astfel incat sa faca sem2 al clasei a 11 acolo.

Eu unul sunt sceptic si refuz sa cred ca ar fi atat de usor sa recupereze 2 ani jumate in doar 1 jumatate de an.[al 2 sem al clase a 11]

Voi ce credeti? este profilul "economic" atat de "lejer"? ar face fata? i-ar fi greu sau foarte greu? ce diferente ar trebui sa dea?

1 răspuns:
| U2NRutgQi2000 a răspuns:

E foarte simplu o sa iti dau un egzemplu cea ce vrea sa faca prietenul tau e ca si cand te-ai transfera de la filo la mate info are sanse mici sa se integreze si in special sa recupereze materia profesorul la ora va preda lectii noi si el nu le stie nici pe cele vechi