| NobodyD a întrebat:

Heyy TPU! Urgent sad! Am dezinstalat yahoo messenger 11.5 ca am avut niste probleme cu pc-ul big grin, acum l-am descarcat din nou si cand incerc sa il instalez imi scrie "Yahoo! Messenger is unable to download files needed for installation. Please check firewall settings and retry installation." Ce pot sa fac sa il instalez din nou sad? (p. s: nici yahoo messenger 11.5 nici 10 nu merg)

Răspuns Câştigător
| winter a răspuns:

Daca ai windows 7 te sfatuiesc sa opresti firewal din windows.probabil ca la detectat ca fiind suspect si sa-l descarci de pe yahoo, sa opresti tot ceea ce ruleaza inclusiv netul.
apesi start-control panel-windows firewall-change notification settings-selectezi ambele firewall sa fie pe off si dai ok

| NobodyD explică (pentru winter):

Multumesc mult :* !

1 răspuns: