| brokenangel2011 a întrebat:

Hi TPU.am 17 ani si la vara as vrea sa plec la o matusa in franta.am nevoie de procura din partea ambilor parinti? daca nu pot face rost de semnatura din partea unui parinte, pot pleca?kiss

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca parintii nu sunt despartiti atunci ai nevoie de o declaratie de la amandoi(nu procura), data in fata unui notar public, prin care isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica un insotitor major. Pot sa dea si separat aceasta declaratie. Daca parintii sunt despartiti ai nevoie doar de declaratia parintelui caruia ai fost incredintata si de hotararea judecatoreasca. Numai bine!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Fara procura din partea ambilor parinti nu poti iesi din tara!

| Delicv3nt a răspuns:

VAii lasa Franta ca nu e nimic de vazut in afara de matusa oh go on te sfatuiesc sa nu iesi in oras e jalnic straight face Daca stai pe langa roni suboire anuntama laughing

| Elvisut a răspuns:

In ziua de azi poti pleca fara acordul ambilor parinti. Daca arati putin mai "matura" poti trece linistita

| Elvisut a răspuns:

Nelule te contrazic la noi in tara orice se poate!

| sergiu95_8504 a răspuns:

Nu nu poti pleca trebuie semnatura ambilor parinti altfel nu poti pleca.