| octav005 a întrebat:

HRISTOS A INVIAT si un PASTE Fericit va doresc!

Sunt din BUCURESTI si in fiecare zi spre locul de munca pe care il avem la PLOIESTI, facem naveta.

Vreau sa va intreb, diurna este obligatorie pentru aceasta situatie? Tin sa precizez ca sunt peste 60 km si la salariu nu avem nimic in plus.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa va plateasca guvernul bani de naveta pentru carburant dupa caz sau abonament daca nu ai masina, dar stii cum e sistemu in tara pe dos, in tarile civilizate iti platea ceva

| PeeWee96 a răspuns:

Pai daca tu iti platesti transportul nu e okay..ar trebuie sa iti deconteze, daca transportul e de la firma atunci e okay dar asta ar trebui sa vorbesti cu seful/sefa ta...Bafta

| octav005 explică (pentru PeeWee96):

Ma duc si ma aduc tot ei.

| PeeWee96 a răspuns (pentru octav005):

Deci transportul e de la firmă..atunci eu nu vad nicio problemă, dacă crezi că salariul tău e prea mic vorbește cu șeful și rezolvați