| ClaraLove a întrebat:

Imi cer mii de scuze ca pun aceasta intrebare dar ma simt fara ajutor. Oricum intrebarea va fi stearsa cam in 2 zile ca sa nu atrag privirile rele ale colegilor. Vreau sa ma transfer din clasa asta deoarece parca sunt a treia roata, in clasa suntem 27 dintre care 11 fete si 16 baieti, acum sincer va spun ca ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele. Eu in clasa ii ajut pe toti dar nimeni nu ma ajuta pe mine, eu stiu sa joc hamball bine dar azi am fost,, rezerva,, si cand mi-a venit randul nici macar nu m-au lasat sa dau la poarta, o fata care a ddat de 3 ori la poarta era suparata dar eu cum trebuia sa fiu, apoi ca povestea sa se termine in rau, dupa ce ca ma rugam de ele sa imi paseze pana la urma am dat la poarta dar apoi o fata care ma cam enerveaza zice ca sa stau eu pe banca:parca pe altcineva nu a mai gasit si dupa ce ca am jucat 15 minute si o ora mai are si mofturi ba chiar a venit in teren sa imi ia bluza(ne-au pus sa purtam niste bluze) dar eu nu am lasat-o apoi 2 fete m-au rugat frumos sa se joace si le-am lasat dar e nici,, te rog,, n-a spus.Ma puteti ajuta? Va rog.

9 răspunsuri:
| antonia2111 a răspuns:

Pai eu as zice sa mai vezi cum se comporta cu tine si daca tot asa nu tias recomanda sa te mutii la o alta clasa pentru ca o sa-ti fie foarte greau sa intri in colectivul lor si sa le intelegi comportamentu asa ca ii spui doamnei sau mamei si atunci o sa iei o decizie.imi pare foarte rau prin ce ai trecut dar eu in locul tau asta as face! sad

| KeshaTikTok a răspuns:

Cu ce sa te ajutam? Sa te transferam noi, sau ce?

| Denyl a răspuns:

big grin Eu am parte zilnic de lucruri de genul asta.Si pe mine ma deranjau dar am inceput sa le ignor deoarece nu trebuie sa lasi niste lucruri atat de mici sa te afecteze.Supararea pe care o simti o sa treaca repedebig grin BAFTA big grin

| Hambasan_Alexandru_1993 a răspuns:

Am trecut prin asta, tu i ajuti ear ei iti intorc spatele nu este frumos deloc dupa cate ai tot facut pentru ei, fi si tu mai rea cu ele stiu ca ecam greu si sa le eviti de aceia trebuie sa le rasplatesti cu aceiasi moneda, sper ca te-am ajutat

| Dan_3443 a răspuns:

Eu zic sa nu te transferi....eu m-am transferat la alt liceu din motive asemanatoare si crede-ma ca este mult mai greu sa te obisnuiesti cu noul colectiv decat sa te impaci cu niste colegi...

| oanarcx a răspuns:

Asa mi se intampla si mie. Eu zic sa te duci la fata aia si sa ii spui sa te lase inpace si sa o pui la punct ca si eu asa am facut si sunt mult mai respectata cu colegii si no... Eu asta as face. Sper ca te am putut ajuta :*

| SMarius a răspuns:

Esti o fata super de treaba daca te intelegi mai bine cu baietii decat cu fetele...se intelege ca nu esti o fitoasa si o prefacuta! esti si o persoana modesta si buna! Bravo tie! Eu zic sa le mai dai o sansa! Gaseste lucruri in comun pe care sa le faci cu unii altii, fie si cu baieti (sa joci carti, table, stiu eu...sa vb despre muzica, o materie preferata). Cu timpul o sa legi prietenii frumoase!

In ce clasa esti?

| Shammal a răspuns:

Ai incredere in tine - ai tendinta sa te subapreciezi, nu e nevoie sa-ti ceri scuze ca pui o intrebare, poti pune orice intrebare, abordeaza situatiile prin care treci relaxata si cu umor big grin mai ales situatiile acestea cu colegii; cand cineva e pe cale sa te faca sa te enervezi mutati atentia in alta parte ( e ca la tv nu-ti place o emisiune schimbi canalu, asa si cu colegii care nu-ti plac nu mai interactionezi cu ei, ori interactionezi cand schimba ei "emisiunea" au ceva de spus care iti place), ai incredere in tine!

| KaleidoscopEmyLara99 a răspuns:

Incearca sa nu le bagi in seama.Nu te cunosc cu adevarat sa stii.incearca,nu stiu, sa le arati ca esti altfel decat asa cum te cred ele.Aratale ca esti o fata de treaba etc etc.Incearca sa gandesti mai pozitiv sa fii mai optimista, si nu cred ca faza cu mutatul te va ajuta prea mult. Oricum mereu vei intalni si persoane de acest gen...