| XNBD a întrebat:

Imi mai pot face cont de revolut daca am fost restricționat? Un fost coleg de liceu mi-a trimis niste bani si nu mi-a spus de unde ii are si cum ia obtinut,dar de fapt era de la un card furat, nici asistenta de la revolut nu ma ajuta cu nimic, cand incerc sa ma loghez nu merge, dupa merge si imi zice ca "selfiul" da eroare, chiar nu stiu ce sa fac

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te duci și dai în judecată pe acel om care ți-a trimis banii. Este singura dovadă că nu ai fost părtaș la furt cu fostul coleg.

| Korkodeln a răspuns:

Ai probleme mai mari si mai penale decat contul de la Revolut, persoanele care ajuta la "spalarea" banilor de pe carduri furate se numesc "mules" (magarusi) si scuza cu "da' ce-am facut sefu', dA De uNde sa stiu ca eRa fUrat..." nu mai tine, poti fi incadrat la complicitate.

Oricum poti sa iti iei adio de la cont si banii care mai erau in el.