| claudiua a întrebat:

Imi poate da cineva materia de clasa a-VII-a la matematica?

3 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Exista internetul!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Manuale nu ai?
Ia'ti de la un coleg, voi nu aveti materia din anii trecuti?

| compaq15 a răspuns:

La geometrie faci : teorema celor 3 perpendiculare + reciprocele lor, unghiul diedru, dupa aia probleme cu : prisma, paralelipiped, cub, con, piramida etc. la algebra faci ecuatii, inecuatii, ecuatii de gradu' 2 cu delta = b patrat - 4 ac, x1; 2 = -b +- radical din delta supra 2a, formule speciale(cum ai facut in a 7 -a ), FACI FUNCTII ( F -> R -> R, f (x ) = ax +b.( nu stiu sa-ti explic, dar mie mi-au placut big grin ). bafta