| adela2012 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cat mai detaliat ce anune face un medic nutritionist, cu ce se ocupa?

2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Un medic nutritionist? Pai probabil iti spune ce alimente is bune si ce alimente is rele pentru corpul tau. Poate iti face niste teste si iti creaza o dieta sau un plan.

| doctorandus a răspuns:

La Facultatea de Medicina nu se invata mare lucru despre nutritie, asa ca de obicei nutritionist/dietetician e alta specializare decat medic. http://en.wikipedia.org/wiki/Dietitian