| JessicaAlba01 a întrebat:

Imi puteti spune si mie o poveste despre o fata si un baiat, caut poveste pentru pagina de Facebook! Cine imi da cea mai frumoasa si mai lunga poveste primeste FUNDA!

3 răspunsuri:
| Ochiverzui a răspuns:

Erau o fata si un baiat care se iubeau, cel putin asa parea caci intr-o zi baiatul ii datu fetei intalnire si spusese ca vrea sa se desparta de ea. fata intristata scoase o foaie din buzunar si scrise ceva pe ea si eu strecura baiatului in buzunar cand el nu fu atent. fata pleaca acasa. dupa o zi baiatul este anuntat ca fata suferise un accident si murise.atunci bagase mana in buzunar si vazu biletul, acesta incepu sa planga si lasa biletul jos de durere.in bilet scria:"Fara iubirea ta voi muri".

| Anonimul0012 a răspuns:

Au fost o data un baiat si o fata. Ei erau impreuna, iar baiatul vroia sa se desparta de ea. Cand i-a spus l-a rugat sa o conduca acasa. Cand sa treaca strada, a calcat-o o masina, iar din haina i-a cazut un bilet si pe el scria : Daca baiatul cu care sunt impreuna nu ma iubeste cu adevarat si vrea sa se desparta de mine, eu voi muri calcata de o masina. Si acesta este povestei fetei care a ramas cu inima franta. FUNDA?

| Magruder a răspuns:

O poveste foarte cruda, insa reala...
Un baiat s-a nascut bolnav, o boala ce nu avea leac...
Avea 17 ani si putea sa moara in orice clipa,mereu a trait in casa in grija mamei sale.S-a saturat si a decis sa iasa o singura data,normal cu decizia mamei care cu lacrimi in ochi i-a dat acordul.
Mergand pe ulite a vazut multe magazine,trecand pe langa unul de muzica,a remarcat o frumoasa fata de varsta sa...A fost dragoste la prima vedere.
A intrat in magazin cu foarte multe emotii,fata i-a zambit si in acel moment pentru el era cea mai frumoasa zi din viata...
In acel moment el vroia sa o sarute,insa ne stiind ce sa ii spuna a cerut un CD... Dupa ce l-a primit(nici el nu stia ce a cumparat)a plecat intros cu privirea drept spre fata.
Din acea zi el vizita mereu magazinul unde lucra fata,si cumpara CD-uri, deoarece el era prea timid ca sa o invite in oras, si chiar daca incerca nu putea.
Mama sa a aflat acel lucru si la incurajat, baiatul a intrat in magazin si fata cand nu se uita i-a lasat numarul de telefon si a fugit din magazin, cu speranta ca il va fi sunat.
Cealalta zi fata a sunat si a raspuns mama sa.
Care cu lacrimi in ochi i-a spus...:,, Nu stii? A murit ieri.
Era o tacere cumplita...Numai plansetul mamei se mai auzea.Mama lui a intrat in camera pentru asi aminti de el.Si a gasit in dulap multimea de CD-uri care nu erau desfacute, surpinsa a gasit pe fiecare scris:
Asta e viata...
Nu astepta prea mult
Ca sa ii spui persoanei speciale
Ceea ce simti...
Spune-i azi, maine poate e prea tarziu.

Offf ce mult a durat sa o scriu big grin, insa sper ca iti place.