| waXonwaXoff a întrebat:

In ce an a fost inventat facebook-ul?

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"In octombrie 2003 Mark Zuckerberg intră ilegal în reţeaua de calculatoare a universităţii şi creează un site "Facemash" (care a fost structura de bază a Facebook), lansează apoi "Thefacebook.com" care se va întinde molipsitor la Harvard, de la un calculator la altul, şi apoi prin intermediul Ivy League, până în Silicon Valley, după care cuprinde cu rapiditate întreaga lume." (http://www.cinemagia.ro/filme/the-social-network-486299/ )

| EuAli a răspuns:

In 2004 a fost creat FaceBook-ul sub numele de thefacebook.com si aveau acces doar elevii de la facultatea in care invata inventatorul site-ului.Vazand inventatorul ca site-ul este foarte vizitata, in 2006 s-a gandit sa faca public pentru toata lumea.

| Assassins a răspuns:

In octombrie 2003 Mark Zuckerberg intră ilegal în reţeaua de calculatoare a universităţii şi creează un site "Facemash" (care a fost structura de bază a Facebook), lansează apoi "Thefacebook.com" care se va întinde molipsitor la Harvard, de la un calculator la altul, şi apoi prin intermediul Ivy League, până în Silicon Valley, după care cuprinde cu rapiditate întreaga lume.Sau.cel mai bine ar fi sa te uiti la "The Social Network" care este bazat pe fapte reale despre cum a fost creat Faceebok.Dar parca Sen Park(nu mai stiu exact) i-a spus sa renunte la "The" si sa fie doar Facebook.