| Mihai473736 a întrebat:

În clasa a douăsprezecea, la câte absente nemotivate rămâi repetent? Am înțeles ca s-au făcut niște schimbări în regulament anul acesta dar nu știu care

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Suta!
(fiecare 20 = 1 punct minus și cu 5 la purtare, ai rezolvat = repetent)

| Mihai473736 explică (pentru sierra1):

Eu știam ca la 10 absente nemotivate îți scade câte un punct la purtare. Acum a crescut pana la 20?

| sierra1 a răspuns (pentru Mihai473736):

Dacă vrei să mă asculți, zici "merci"

| Whitte a răspuns:

Da, s-au facut schimbari. Printre altele, media la purtare se pune in fiecare modul, nu anual cum a fost.
Ai mare grija la ce faci. Mai ales ca esti ultimul an.
Da, la 20 de absente se scade un punct la purtare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Grija ta in ultimul an liceu este sa faci absente, ca sa ramai repetent? Ciudat!
stiu ca la 20 de absente se scade un punct. DACA ajungi la nota 6 te-ai rezolvat!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Mihai473736):

Pai nu e mai bine asa?
da o sansa chilulagiilor!
Sa stii ca sunt obligatorii doar 10 clase.De ce sa te scoli sa mergi la scoala? Vorba lui Creanga,, trebuie sa fie cineva care sa ne traga ciubotele'''

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil sute.