| selenagomezz a întrebat:

In propozitia parfumul primaveri este peste tot. peste tot ce este ca parte de vorbire? fundita

Răspuns Câştigător
| ZoeyMe a răspuns:

Parte de propozitie:complement circumstantial de loc
parte de vorbire/valoare morfologica:adverb de loc
caz:acuzativ

Succes!

8 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Complement circumstantial de loc.Arata unde este parfumul primaverii."Unde este parfumul primavarii?" Raspuns: "peste tot".
Sper ca am putut sa te ajut.

| ZoeyMe a răspuns:

Ba eu am zis si partea de propozitie si cea de vorbire ca sa fie un raspuns complet.ce oameni

| MâţaD a răspuns:

Este adverb de loc(unde este?-peste totbig grin)

| Ramona1 a răspuns:

Alo,a zis clar ca se refera la o parte de vorbire.Complementul nu e o parte de vorbire.

| LauraSpataru a răspuns:

"primaveri" se scrie de fapt "primaverii" - mai intai scrie corect

| がさいゆの a răspuns:

Complement(fundita?)

| roZatoare a răspuns:

Adverb de loc

| Adinel a răspuns:

Este adverb de loc.