| LoneGunman a întrebat:

Inainte de reincarcarea cartelei Telekom, erau circa 0, 50 de eurocenti, cartela s-a reincarcat cu 4 euro, Dar acum cand ma uit arata 17, 50 euro lol, de unde au aparut aia 17 euro? pe cand s-a reincarcat cu 4 euro.

Nu inteleg ce s-a intamplat, la magazin vanzatoarea a spus ca pe cartela sunt 24 de euro, (de unde 24, si de unde am acum 17?)
Acuma nu mie mi s-a intamlpat ci la o persoana mai in varsta, si posibil sa nu fi inteles ce spune vanzatoarea, dar el a incarcat fix cu 4 euro
eu m-am uitat inainte sa reincarce erau 0, 50 eurocenti acum sunt 17 euro
DAR NU s-a primit mesaj care sa ateste ca s-a reincarcat cu o suma anume, numai scrie ceva de genu ca din cauza reincarcarii s-a prelungit valabilitatea la credit, si ca 2 euro sau retras pentru extraoptiune.

2 răspunsuri:
| gd001 a răspuns:

Daca a platit maxim 40 de lei pe acea cartela de reincarcare si ii scrie 17 euro acum. Sa se bucure, poate doamna de la magazina gresit si i-a dat o cartela mai mare. De obicei cei de la telekom nu fac greseli de genu.

| LoneGunman explică (pentru gd001):

Cartela a fost reincarcat eletronic la un magazin telekom, s-a platit 24 de lei pentru 4 euro, si acum are 17 euro credit