| Angeleyes a întrebat:

Inca ceva, daca cineva te invita la dans la o petrecere, il poti refuza? Daca faci asta, nu vei parea nepoliticoasa?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti refuza. Pentru a nu parea nepoliticoasa este bine sa invoci o scuza credibila, gen am promis altuia(prietenului meu) dansul acesta, vreau sa ma odihnesc putin, ma dor groaznic picioarele etc. Numai bine!

mira
| mira a răspuns:

Nu este elegant sa-l refuzi, decat daca abuzeaza de bunavointa ta, iar tu ai motive sa nu-l poti suporta.Atunci ii spui ca te-a obosit deja, pe un ton politicos. Daca ai venit la petrecere inseamna ca esti dispusa sa dansezi.

| thealchemist a răspuns:

A pune o intrebare se bazeaza pe ideea ca se poate raspunde nu. altfel vei fi un fel de sclava pentru oricine vrea sa danseze cu tine.

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Sigur ca il poti refuza daca nu vrei sa dansezi cu el. dar vei parea nepoliticoasa

| maduts a răspuns:

Eu zic sa nu-l refuzi pentru ca la o petrecere asta se face, se danseaza.atunci cand dansam nu mai avem griji, ne lasam purtate pe bratele partenerului si doar simtim. Uneori, pot spune ca lasam sufletul sa danseze in locul nostru si noi doar savuram

| valsulnorilor a răspuns:

Sigur ca poti refuza.Insa depinde de modul cum o faci. Poate fi placut pentru refuzat sau intrigant. Ex.:Cum sa dansez cu tine? Te-ai uitat in oglinda sa vezi cum arati? Vai imi face deosebita placere sa dansez cu tine insa ma simt atat de obosita incat nu-mi pot permite aceasta placere.Chiar si eu intentionam sa te invit la dans insa s-a invit o problema feminina care ma impiedica sa mai pot dansa in seara asta.

| LasVegas a răspuns:

Pai, de ce nu. Daca ai un motiv anume, n-o sa pari nepoliticoasa daca il refuzi frumos.