| anonim_4396 a întrebat:

Indiscutabil, ne trebuie o categorie intitulata Limba romana! Ca sa il invatam pe robotelul asta sa corecteze in limitele bunului simt!
Am dorit sa scriu "Twin p e a ca s" si priviti ce a iesit: Twin peacasa! - pe acasa?
Asta e cu capul? Adica stie messengeriana aia? Imi traduce din limba romana in messengeriana!
E transmisibila? Ca, in cazul asta, propun sa fugiiiiiiiiiiiiiiiiim!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mie mi-a modificat inclusiv un link dacă poţi să-ţi închipui aşa ceva, scrisesem ceva despre actriţa (să vedem ce iese) Kristin Kreuk...link-ul nu mai ducea nicăieri, bineînţeles.Aceeaşi problemă, deşi nu întotdeauna, ceea ce e de mirare, cu Michael Jackson sau Anna Karenina.De-atâtea migrene, roboţelul şi-a făcut vreo lobotomie, mai mult ca sigur, dacă nu, probabil ar trebui să mi-o fac eu...

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna Dmonik,
Nu fi suparata pe robotel, este inca prea tanar. Ce pretentii sa avem de la el cand unii scriu ca vai de lume, mult mai prost. Numai bine!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am mai observat ceva la robotel, in afara de ce ai zis tu! Eu nu pot sa dau un raspuns monosilabic! Adica nu pot sa raspund simpu "da" sau "nu", trebuie sa mai scriu ceva pe langa, ca sa ma lase sa postez! La altii am vazut astfel de raspunsuri, dar pe mine nu ma lasa! O fi avand ceva cu mine?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oofff...si mie imi mananca sufletul blestematul de robotel. Altminteri, ajung pe site niste dude gramaticale de stai cate un sfert de ora sa le citesti, doar-doar oi pricepe dracul ceva. In schimb, robotelul idiot are mare grija de majuscule si de punctele de suspensie. Ce sa spun! Cred ca nu l-a invatat nimeni ca cei care folosesc majuscule si puncte stiu mai multa gramatica decat aia care defileaza veseli pe site mandrindu-se ca sunt cunoscatori de messengeriana.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dmonik, credeam ca este o problema numai in Romania. Pana cand am dat peste pustimea din Franta, cea din USA, cea din UK si sunt la fel. Adica daca la ei e cool sa fii lipsa neuroni, la noi ce mai vrei avand in vedere ca ei sunt culturile mari, iar noi doar copii.
Cu toate astea ei isi cunosc foarte bine limba si nu renunta la limba lor pentru alta: adica italienii vorbesc italiana, englezii- engleza si francezii- franceza. Nu au importuri.

| Raluca_1748 a răspuns:

"Si baietii plang cateodata." "Si roboteii gresesc cateodata."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici asa nu a dorit sa scrie "ca", oare robotul asta este nationalist, fanatic, extremist?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@GenOm, te distrezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Monika, am mai spus... robotelu e scrintiiiiiiiit rolling on the floor