| cris4ever a întrebat:

Invatati-ma si pe mine cum sa am descurc pe blogsport plzzzzzz

Răspuns Câştigător
| thizizme a răspuns:

Ok. In Tabloul de bord ( http://www.blogger.com/home ) ai niste butoane: Postare nouă: creezi un articol nou pe blog. Tu ar trebui sa folosesti modul de scriere simpla, adica dai click pe "Scrieti" nu pe "Editati HTML"; la Titlu pui titlul, iar la Etichete pentru această postare cateva cuvinte (separate prin virgula) care sa aiba legatura cu postarea.
Editaţi postări: aici poti edita articolele
Setări: nu ai treaba aici inca (si poate deloc)
Aspect: aici ai asa:
Elemente de pagină: poti adauga si edita diferite module (nu ai inca treaba aici);
Fonturi şi culori: te sfatuiesc sa nu faci schimbari nici aici (in general, fonturile si culorile alese "by default" sunt cele mai potrivite)
Editaţi HTML: nu sti HTML, deci nu ai treaba aici.
Selectaţi un nou şablon: aici poti selecta un sablon (o tema). Din pacate, cele oferite de Blogger nu sunt foarte extraordinare, dar daca iti place unul, foloseste-l.
Daca nu-ti place... Exista si aici variante, dar, din pacate, la nivelul tau de cunostinte nu stiu daca fac bine daca dezvolt subiectul.

4 răspunsuri:
| thizizme a răspuns:

Pai mai exact ce vrei sa te invatam? Ce vrei sa faci si n-ai idee cum?

| LiLlYAnNe a răspuns:

Pai mai bine intreabai pe cei de acolo.Noi nu te puteam ajuta.Mai exacy cum se numeste blogul?

| cris4ever explică:

Nu stiu sa editez profilul, nici sa ii dau un aspect cat de cat dragut nu stiu mai nimic...plzzzzzz help me

| betti a răspuns:

La ce te referi, la ce nu te descurci? Poate o sa pot sa te ajut!