| katalinu26 a întrebat:

Jocurile care merg pe iPhone 3, 3gs si 4 merg si pe iPhone 2?

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Poate doar jocurile care merg pe iphone 3...
E diferenta de la pamant la cer sa compari iphone 2 cu iphone 4 deja...
Iphone 4 are procesorul triplu cat iphone 2... e prea mare diferenta ca sa mearga jocurile intre ele
la iphone 3 poate ca da....merg, dar nu toate!
Este totusi o varianta mai veche...deci e posibil ca unele jocuri ce merg pe iphone 3 sa nu mearga pe iphone 2
anyway... uite aici niste jocuri :
http://gallery.mobile9.com/as/?pl=iphone&ref=2019

| AlexCrb a răspuns:

Depinde de iOS, nu de iDevice. Daca aplicatia e compatibila cu iOS 3. x atunci poate rula pe orice iphone. Daca nu e compatibila 3. x atunci sigur nu va merge pe iPhone 2G.

| rutanklan a răspuns:

Nu toate. Eu nici nu am auzit de iphone2...

| Emmanuel_2712 a răspuns:

Din pacate nu depinde de ios de versiune.In ziua de azi iti cere 3. 2, 4. 0, 4. 3, 5.0.Credema ca am Iphone 2 si o sa imi cumpar Iphone 4 ca nu mai poti sa instalezi nimic cu iphone 2.

| Flaviusyc a răspuns:

Da