| aleaneale a întrebat:

La ce liceu, pe ce profil poti merge daca vrei dupa la arhitectura

Răspuns Câştigător
| IrisMisaki21 a răspuns:

Vei putea merge la un liceu de arte,unde (la unele) exista profil de Arhitectura unde vei avea mai multe ore de perspectiva,de care ai cea mai mai mare nevoie,dar si matematica( de care e nevoie) sau la un liceu de arte unde nu e profil special de arhitectura,oricum vei avea ore (mai putine) de perspective,si in primii doi ani vei face matematica iar in ultimii doi ani,aceasta materie o vei putea alege ca optional,daca mai multi dintre colegii vor fii de acord, daca nu, poti sa iei ore de mate in particular. Saau, daca nu, poti sa mergi la un liceu pe profil mate-info dar trebuie sa iei ore de perspectiva (arhitectura), sa stii elementele de baza. happy

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Arte sau mate-info.

| 私は日本が大好き a răspuns:

Depinde,este arhitectura peisagista, trebuie sa urmezi Arte si Designer
Poti sa dai pe Mate-info

| anonimanonimt a răspuns:

Ar trebui sa mergi la Liceu de arte, eu stiu ca profilele sunt:design si arhitectura