| KennenX a întrebat:

La ce obiecte dai bacul obligatoriu, daca esti la SN si la ce obiecte primesc calificativ? Si pentru a admite la facultatea de medicina, la ce voi da examen? Se ia in considerare si nota de la Bac? Funda pentru cel ce imi poate raspunde la aceste intrebari! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ema_2625 a răspuns:

Daca esti la SN dai bacul la matematica,fizica,biologie sau chimie,geografie sau istorie, romana scris, iar calificativ se primesc la probele orale:romana, o limba straina, informatica.Vezi ca ai mai multe optiuni sa alegi.Dar in mod obligatoriu la matematica si romana.Iar la facultatea de medicina presupun ca dai examen scris pentru admitere la biologie, chimie.Depinde de regulamentul facultatii daca se ia in considerare nota de la bac, Important este examenul dat la Medicina.

| KennenX explică (pentru ema_2625):

A deci la mate si romana dau obligatoriu si trebuie sa aleg una dintre fizica chimie si biologie! si una dintre geografie si istorie? Eu stiu ca pentru clasele de real nu se da bacul la geografie si istorie! Pt ca de exemplu eu am o ora pe sapt si de geogra si de istorie si nu cred ca voi da bacul la ele

| ema_2625 a răspuns (pentru KennenX):

Iti dau ei niste optiuni acolo si tu poti alege, dar la romana dai sigur si mate, iti alegi tu apoi dintre biologie, chimie, fizica.Nu stiu sigur daca acum se mai da geografie.Vezi si tu optiunile.Dai in orice caz la materiile de profil.Ei trebuie sa va dea o lista cu optiunile si materiile care se dau la bac.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VIP3r a răspuns:

La Medicina se da admitere la biologie, anatomie mai exact, examenul este foarte dur, trebuie sa ai cunostinte temeinice, cam in fiecare an sunt destui de multi pe un loc, media de intrare este destul de ridicata.