| 334499 a întrebat:

La ce poate folosi atestatul la informatica? Astept raspunsuri cat mai serioase, nu doar bagareti in seamawinking

4 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Uite de exemplu dacă nu o să aplici la o facultate mai departe sau din motive medicale stai un an acasă, pe baza atestatului vei primi un şomaj. Îţi mai poate folosi în cazul în care vrei să lucrezi în acest domeniu în timpul facultăţii.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Poate dacă nu erai cioară vopsită, ţi s-ar fi răspuns mai mult.
Atestatul la informatică te poate ajuta, de pildă, ca să echivalezi un curs la facultate. De exemplu dacă te duci la facultatea de litere şi ai în truchi comun "informatică"; echivalezi cu atestatul şi ai 10 din oficiu şi nu trebuie să mergi la cursuriwinking

| User a răspuns:

Daca nu aveai avatarul ala iti spuneam. Asa nu pot. Ma zgarie pe ochi...

| JennyBerry a răspuns:

La un job, angajatorul cere de la candidat standarde superioare. Ei bine, daca tu ai Ecdl-ul si celalat nu il are, ghici cine va primi postul?