| elaela18 a întrebat:

La ce trebuie sa ma pregatesc in special, daca vreau sa dau la facultatea de politie, catedra de criminalistica? Multumesc, dau funda la cel mai corect raspunshappy

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Probele sportive sunt grele, in special daca nu esti genul sportiv. la proba de rezistenta in special pica extrem de multi, ca mai sunt examenele si in mijlocul verii, cand pot fi temperaturi destul de mari. pe criminalistica ajungi dupa facultate, e specializare ca la medicina, e si in functie de medii. la academia de politie ai 3 facultati: politie (drept), pompieri si arhivistica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand trebuie sa treci de probele fizice eliminatorii