| GeorgeMihai a întrebat:

La contravizita medicala pentru admiterea la jandarmi, iti m-ai face control chirurgical?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa spui cu cuvintele tale la ce te referi, pentru ca "chirurgia" este o ramura a medicinii care se ocupa cu tratamentul prin operatii.
La cel cef de control, te referi?

| GeorgeMihai explică (pentru Violleta2022):

Eu stiam ca asa se zice, control chirurgical, dar in fine.Intrebarea este in felul urmator.Eu am auzit ca acea contravizita este una sumara.In ce consta? Se mai uita prin nas sau la ochi sau alte chestii de genu?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eu nu stiiu dar sunt convins ca da. Nu stiu ce intelegi tu prin " control chirurgical ". De fapt vizita la cabinetul de chirurgie este simpla, te intreaba daca nu ai avut operatii, te verifica ochiometric sa nu ai taieturi, bucati lipsa din tine sau in plus, faci 2 genoflexiuni sa vada ca esti intreg si functionezi normal si in 5 min esti cu actele facute si cu stampila pusa. Chiar daca ai fost operat de ceva nu e problema daca esti ok. Se face si daca te angajezi femeie de serviciu la scoala din Harpasesti.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Da, se face identic cu prima, pentru a fi siguri ca a fost corecta.