| DEADEND a întrebat:

La dxdiag\display\Approx. Total Memory imi arata 256, deci placa mea video e de atata? Daca da e buna?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Da asta reprezinta. nu confunda cu memoria ram a pc

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu e o minunatie, insa asta e. stii ce ai si deci stii cat sa ii ceri.

| DEADEND explică (pentru gelu1970):

Deci Approx. Total Memory reprezinta memoria placii mele video da?

| gelu1970 a răspuns (pentru DEADEND):

Da asta reprezinta. nu confunda cu memoria ram a pc

| Decrypt a răspuns:

Ca sa vezi cata memorie are placa ta video dai click dreapte pe desktop -> proprieties ( pentru win. xp ) sau Screen resolution ( pentru win. 7 / 8 ) si iti apare fereastra cu rezolutiile, cauta undeva "Advanced Settings" si in momentul in care dai click o sa iti apara informatiile cu privire la placa ta video. Cat despre 256 Ram e destul de OK. Eu am stat cu o placa de 256 Ram timp de 3 ani si am jucat Metin2/CS/GTA San Andresa/ etc. Daca vrei ceva mai mult si mai bun o sa ai nevoie de o placa video 1gb + ( de preferat 2gb ) si un procesor bunicel. Bafta!