| rocker98 a întrebat:

La multi ani. Exista vreo diferenta intre un mafiot si un gangster? Intrebarea asta ma macina de mult

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Mafiotul este un individ ce apartine unei bande de raufacatori adica o retea numita Mafie (mafioti)gen traficantii de heroina,jocuri de noroc,traficantii de alcool ca Al Capone etc,pe cand gangsterul este de unul singur pe cont propriu de regula chileri platit,criminali, borfasi, etc.

1 răspuns:
| cosmin333 a răspuns:

Eu cred ca mafiotii sunt cei care nu se implica in actiunile "murdare" lasand oamenii care lucreaza pentru ei sa faca acest lucru, pe cand gangsterii sunt acolo in mijlocul problemei si se fac responsabili de actiunile benzii