| Sandrinna a întrebat:

La scoala vom avea un bal mascat,dar nu va fi de genul ala ca in filme:cu dansuri,baiatul sa invite pe cea dorita,bla bla... va consta doar in aia ca toti vor avea masti si deja vor fi concursuri si jocuri. Apoi se va alege cistigatorii de genul:cel mai amuzant costum,cel mai strasnic,cel mai elegant.
Eu am sa ma imbrac intr'o fusta neagra scurta pufoasa si ceva o bluza,apoi niste accesorii,pantofi si masca(se va primi parca o rochita)
Insa ca ce personaj sa ma prefac sigur? adica poate sa imi pun ceva urechiuse,sau sa ma mai machiez cumva,sa fie accesoriile alese asa cumva ca sa se primeasca un personaj.Ce sfaturi imi dati?
va rog daca puteti spuneti'mi mai multe si mai repede, fiindca pe 21 decembrie va fi acest eveniment si nu am mult timp

Răspuns Câştigător
| dydy21 a răspuns:

Black Swan daca ai fusta neagra si pufoasa (este o balerina din filmul cu acelasi nume.) ca sa iti faci o idee daca nu ai vazut filmul uite niste poze:

http://darkjade.files.wordpress.com/2011/01/black-swan-movie-poster.jpg

http://www.popten.net/wp-content/uploads/2010/12/Black-Swan-trailer.jpg

Iti poti face un machiaj asemanator care va impresiona si nu mai ai nevoie de masca... Eu am incercat machiajul asta anul trecut si mi-a iesit foarte bine.
http://www.youtube.com/watch?v=SZwaKDaSgqY
Succes!

| Sandrinna explică (pentru dydy21):

Multumesc la toti, cei care mai au ceva idei, va rog frumos spuneti'le.

5 răspunsuri:
| Lapusneanu a răspuns:

Fa o combinatie mortala gen. In partea de sus haine de calugarita plus fusta scurta, cizmulite, un cod de bare cu nr 666 tatuat pe picior...

| macs3k a răspuns:

Alice in tara minunilorbig grin
sau o balerina daca spui ca ai fusta asa pufoasa
bafta si distrctie placuta!winking

| Sandrinna explică (pentru macs3k):

Hmm.cv idei bune)) multumesc.mai astept raspunsuri))

| Sandrinna explică:

Va rog frumos, cine mai are idei, sa mi le spuna)