| eeleena a întrebat:

Locuiesc in Iasi impreuna cu prietenul meu in chirie, dar pe contractul de inchiriere este trecut doar el deoarece eu nu eram prezenta! Am nevoie de viza de flotant si as vrea sa stiu daca trebuie sa fac un alt contract in care sa figurez si eu sau este necesara doar prezenta proprietarului la sectie.
Va multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obligatoriu va trebui sa faci si tu un contract de inchiriere, care trebuie inregistrat la Impozite si taxe, doar asa o sa fie valabil pentru viza de flotant. Numai bine!

| quintron a răspuns:

Simplu vb cu proprietaru te trece in contractul casei si ai viza de flontat