| Concurs2025 a întrebat:

Lucreaza sau a lucrat cineva intr-un aeroport din Amsterdam (Olanda). Vreau sa stiu ce conditii de lucru sunt si daca ai de unde sa-ti cumperi mancare ieftina, apa potabila, medicamente.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

În orice aeroport civilizat din lumea asta angajații au acces la mancare, apă și asistență medicală. Nu cred că te ține nimeni fără apă potabilă.

Cât despre condițiile de lucru, într-un aeroport există mii de angajați cu sute de funcții diferite. Dacă nu spui ca ce vrei să te angajezi, nu cred că poate să-ți spună nimeni ce condiții de lucru vei avea. Dar, fiind Amsterdam, probabil că indiferent ce faci vei avea condiții de lucru absolut decente.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Olanda apa de la robinet e potabila peste tot, asa ca am rezolvat o problema.