| AlexMaftei2001 a întrebat:

Lucrez zi de zi ca sofer care 12-13 ore pe zi și am ochii roșii de la oboseala.
Ce picături pot lua sau ce trebuie făcut ca să scap de roșeata?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Roseata poate fi cauzata de curent de aer, de infectie, de probleme de vedere sau de oboseala, etc.
Mergi la un medic oftalmolog, pentru consult si investigatii!

| Violleta2022 a răspuns:

Odihna, adica dormitul, inchisul ochilor este cea mai buna solutie in cazul tau.
Evitatul statului pe telefon sau la computer dupa aceea.
Ar mai putea fi cauze diverse: alergii, infectii oftalmologice samd.

| gabicoo a răspuns:

Mona.