| ANONIM12737 a întrebat:

Maine dimineață urmează sa plec cu un verisor cu masina în Olanda sa muncesc, sunt o fire emotiva, stau cu frica de a nu avea atacuri de panica pe drum cu toate ca mi am luat magneziu, sedativ etc, am 22 ani dar îmi fac tot felul de scenarii negative, pun mereu răul în față, niște motive bune pentru a alunga gândurile anxioase și a evita atacurile de panica? Este pentru prima dată când plec în alta tara

5 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Pai trebuie sa îți pui in minte niște gânduri pozitive cum ar fi faptul ca te vei descurca bine, ca trebuie sa zâmbești, ca trebuie sa fi atent la alți muncitori și ca toată lumea mai face greșeli! Nu trebuie sa te îngrijorezi, relaxeaza-te și încearcă totuși sa îți perfecționezi engleza și poată sa inveti putina olandeza! Bafta! happy

| Miruna333 a răspuns:

Gandeste-te de cate ori s-au intamplat cele mai rele lucruri pe care ti le-ai imaginat, sau cat %. Acele scenarii ramane mereu in imaginatia ta. Ele nu se intampla. Iti mai poti imagina ca ele se intampla, ok, foloseste,, Si ce?'' si gandeste-te realistic la ce ai face sau cum vezi situatia. Nu e vreo casatrofa. Chiar si daca se intampla cel mai rau lucru pe care ti-l imaginezi, tot treci peste. In gandurile noastre, totul pare mult mai sumbru si dur, dar in realitate, nu e chiar asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să asculți muzica care îți place în mașină.

| Cavaler001 a răspuns:

De ce nu te gândești la cum vrei sa fie?!

| elennaionela14 a răspuns:

Stresclean sau persedon e pe baza de plante, te ajuta.