| adi2010 a întrebat:

Mi-a fost ridicata masina de cei de la ADP, dar fiindca aveam frana de mana trasa, au scapat-o si s-a ales prafu de ea, ce trebuie facut in astfel de cazuri? sa ii dau in judecata? as avea sanse de castig?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere ca, in primul rand, sa incerci o rezolvare amiabila, respectiv sa le prezinti, in scris, pretentiile tale si sa le dai un termen rezonabil (20-30 zile) sa iti raspunda. Daca nu reusesti asa va trebui sa-i dai in judecata, pentru despagubiri si o sa castigi, bineinteles daca poti proba sustinerile tale. Daca ai asigurare CASCO o poti repara in baza acesteia si asiguratorul va solicita obligarea lor la contravaloarea reparatiilor. Numai bine!

1 răspuns:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Cu siguranta trebuie sa ii dai in judecata si ai toate sansele sa fii despagubit. Nu lasa treaba asa, te sfatuiesc sa mergi mai departe cu procedurile contra lor.