| Decebalul a întrebat:

Mi-a iesit media de de admitere la liceu 8.21. Credeti ca mai pot intra la liceul Garabet Ibrailean din Iasi?
Anul trecut s-a intrat (la profilul la care vreau eu ) cu media 9.11, iar profesorii ne-au spus ca mediile de admitere, anul asta, vor scadea.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, este posibil să ai şanse de a fi admis la acel liceu!

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si eu sunt de parere ca mediile de admitere vor scadea fata de anul trecut, poate chiar cu 1 punct.
In orice caz n-ai nimic de pierdut, doar de castigat, asa ca pune ca prima optiune acel liceu si poate ai noroc.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ultima medie cu care s-a intrat la liceu, pe www.edu.ro
Succes!
Pa, pa.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Poate ca vor scadea insa diferenta mi se pare considerabila..deci sansele sunt extrem de mici din punctul meu de vedere

| ℓανιηια a răspuns:

Dat fiind ca examenele de anul acesta au fost mult mai grele ca anul trecut sigur vor scadea mediile poate si cu un punct! Tu pui liceul asta primul chiar daca nu ai media lui poate ai noroc. Acum 2 ani un var a intrat cu media 7 la un liceu care inainte cu un an avea media de admitere 8. Si eu voi pune medii mai mari asa ca nu-ti face griji! Succes!

Răspuns utilizator avertizat