| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un site acum cateva zile cu ajutorul celor de la wordpress si cei cu domeniul co.cc big grin

Acum am o problema.Cand vreau sa modific linkul la un post(trebuie neaparat sal modific deoarece altfel tema imi da crashuri) imi spune :

Dacă fișierul. htaccess ar fi fost scriptibil, modificările ar fi fost salvate automat, dar nu este, așa că ai codul pentru regulile mod_rewrite pe care trebuie să îl inserezi în fișierul. htaccess...
Dar nu gasesc fisierul. htaccess pentru a putea intra in el si sal modific.

Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Nu a răspuns:

Schimba tema.

| PostelnicuDan a răspuns:

E destul de greu, trebuie sa creezi manual, pe compul tau, htacces. txt. Copiezi html-ul care iti trebuie ( modificat) si urci pe site cu un ftp manager. Apoi modifici numele din htacces. txt in ''. htacces'' si va disparea caci orice incepe cu ''.'' e hidden. inainte de modificare schimba chmod-ul la 644. Ori, daca il ai creat deja, seteaza din ftp managerul tau sa iti arate fisierele ascunse. Daca ai hosting gratuit, nu poti modifica permalink-urile si ai o groaza de restrictii, tocmai pentru a cumpara un pachet de hosting de la ei. Nu as recomanda sa modifici. htacces ul intrucat si eu am incercat si mi am sters tot contentul ( caci il redirectioneaza...cine stie pe unde, daca nu stii exact). Intra pe site-ul meu www.launpahar.com exista mai multe tutoriale si vor fi si mai multe la categoria wordpress related. Sper ca ti am fost de ajutor :). O zi buna