| Mara6392 a întrebat:

Mi-am pierdut cardul de transport în comun și mă întrebam cât durează să mi-l facă pe cel nou? (Azi l-am pierdut și mâine mă duc să îmi fac unul nou)

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La noi, card-ul nou se face pe loc, daca ai actele necesare la tine.
In caz de deteriorare sau pierdere, se plateste card-ul nou (sub 10 lei).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dureaza 2 saptamîni nu ti l face nimeni pe loc, mai ales daca era card cu reducere sau gratiut pentru elevi sau studenti, pana cand o sa primesti alt card trebuie sa iti cumperi card de calatorii contracost de la orice chiosc de bilete, dar cum l ai pierdut asa ne atenta esti?

| Mara6392 explică (pentru CristiDinBucuresti):

L-am pus în buzunarul de la hanorac după ce l-am validat dimineața în autobus și când să îl valideze din nou pe la 14 nu îmi mai era în buzunar

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mara6392):

Ori ti a cazut ori ti la furat cineva dar nu are ce face cu el fiind pe numele tau

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta in buzunar in hanorac sa nu fi intrat in materialul hanoracului daca e buzunarul rupt

| A18ndr a răspuns:

Ți-l face pe loc.
Îl va anula pe cel pierdut

| AndreiDiaconu27 a răspuns:

Ai rezolvat? As vrea sa știu pentru că mă aflu în aceiași ipostază

| Mara6392 explică (pentru AndreiDiaconu27):

Am rezolvat. Eu m-am dus la un ghișeu și mi l-a refăcut pe loc și mi l-a și reîncărcat.