| Miha a întrebat:

Neatahappy
spuneti-mi si mie alimente bogate in carbohidrati
si alimente bogate in fibre dar sarace in carbohidratihappy
mersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| m77 a răspuns:

Bogate in carbohidrati sunt dulciurile, fainoasele si fructele (in mare masura), iar legumele contin si ele, dar in masura mai mica.
carnea e un aliment care nu contine carbohidrati deloc, sau in masura extrem de mica.
probabil te intereseaza dieta Atkins? e o dieta care eu am tinut-o. pe site-ul atkins gasesti lista cu alimentele, cu continutul lor de carbohidrati, fibre, etc. gasesti descrisa si dieta
uite linkul spre pagina care contine listele cu alimente si continutul lor de carbohidrati.
http://www.atkins.com/Program/FourPhases/CarbCounter.aspx
fundita?

3 răspunsuri:
| Miha explică:

De fapt tin dieta dukan...care dureaza 4 faze si spune ca trebuie sa mananc alimente bogate in carbohidranti si fara grasimi d ex pui, vita, oua, lapte degresat(asa zice p site)http://www.healthy.ro/......Dukan.html

| Miha explică:

Hopahappygreseala meahappyprima faza alimente cu proteinehappyhappy
eu papam doar vita si pui si n-am fost atenta decat la alimentele astea 2happy

| m77 a răspuns:

Aha, am priceput. e cu totul alta mancare de peste. oricum, linkul care ti l-am trimis contine in mod detaliat ce contine fiecare aliment. verifica lista! sper sa iti fie de ajutor. Bafta!