| Te besk a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep sunt disperata! Azi am trecut acel baiat in lista si m-a intrebat cine sunt si i-am zis ca Andreea.Si apoi nu a mai orbit cu mine, dar nu stiu de ce si la o prietena era online si la min ofline, dar nu cred ca mi-a dat ignore si daca ma vede la scoala ce sa ii zic? Ioi nu trebuia sa il trec in lista, nu-i asa? Ajutati-ma ce intrebari sa ii pun sa nu afle ca il plac, adica sa nu afle mai mult de atata ca il simpatizez.Adica ma refer la acel lucru sa ma ierte ca este foarte supi pe mine, dar nu stiu de ce?! Ajutati-ma dau fundita

Răspuns Câştigător
| another_emo_girl a răspuns:

Salut!
pai... faza e ca e o faza mai complicatalaughing. deci
1)in primul rand, cum spunea si c2men, poate te'a bagat la invisibible permanently, ca l'ai disperat cu intrebarile si chestii de genu'. nu te speria, se intampla is pe la case mai marilaughing
2)in al2lea rand, niciodata n'o sa te indragostesti de un baiat care iti place.de ce? pentru ca sti ca ala nu e decat o leguma care nu face altc decat ceea ce i zici tu, asa'i? sau bine, in alte cazuri, se da destept...in fne.deci,in concluzie, mereu o sa te indragostesti de tipi pe care sti ca nu te plac inca. ce e de facut cand esti in situatia asta? la inceput, cand il vezi pe hol, afara, etc, etc, zambete'i usor si priveste'l intens in ochi.adica ok, eu nu iti zic sa te holbezi la el ca la un mastodont, ma refer mai degraba sa il privesti mai ''subtil''. atunci cand ii zambesti, la fel, nu fa gura pana la urechi, ci schitezi un micut si finut zambet care sa il faca sa inteleaga ca te bucuri ca il vezi
3)dupa vreo 2 sap in care faci ce ti'am zis la punctul2, ignora'l total.adica ok, nici chiar total, il privesti dar repede iti schimbi privire(scuze de repetare).
4)apoi, dupa vreo sap, faci urmatoarele:
-te interesezi care e hobby-ul lui si fa niste materiale pe coli A4 referitoare la ce ai aflat.gaseste'le o intrebuintare importanta. apoi, la scoala, cand trece pe langa tine, scapi una ''accidental''. apoi, cand te apleci dupa ea, la fel de ''accidental'' le scapi si pe restul. daca e cavaler, o sa te ajute sa le aduni, apoi, intra in vb cu el. povestete'i despre foi si o sa vezi ca va deveni din ce in ce mai interesat.ai gtrija ca pe tot parcursul discutiei sa zambesti si sa il privesti in ochi. daca e pig si nu te ajuta, aduna repede foile si scapa una in vant, lasand'o sa zboare pana in fata lui. e imposibil sa nu o vada si sa nu o ia.asa o sa il faci sa se gandeasca la tine.
5)daca nici faza cu foile nu merge, atunci, las'o moarta...

sper ca ti'am fost de ajutor!

succes!:-)kiss

5 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa para ca esti disperata, ignora-l putin.vezi daca zice el ceva. daca ti-a dat el id-ul nu stiu de ce n-ar vb cu tine daca l-ai luat de la altcineva e posibil sa nu vrea sa vb cu tine.nu mai face atata caz, cine te place te va cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a dat sa-i apari offline, atata tot. Poate l-ai tampit cu prea multe intrebari sau vorbea cu altcineva si nu vrea sa-ti refuze convorbirea. Lasa messul, vorbiti fata-n fata.

| KoWalSky a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji ca l-ai bagat in lista de mess, e un lucru normal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleulaughing
In primul rand calmeaza-telaughing
o sa-i treaca, nu te mai agita atat.

| Vizitiul a răspuns:

Pai, din cate zici tu nu vad motivul pentru care s-a suparat! Eu cred ca nu te place, iar ca sa nu te jigneasca te-a tratat cu indiferenta, fara a-ti spune in fata ceea ce crede el despre tine! Lasa-l, baieti mai sunt, nu trebuie sa te simti prost, pur si simplu nu esti genul lui! Nu ar trebui sa faci absolut nimic, poti face si tu pe indiferenta, asta ca sa lasi o impresie buna, daca tot ai "suferit" nu-i arata acest lucru. Numai bine!