| Mayy a întrebat:

Nu stiti cand se pun "Banii de liceu" pe card, luna asta?

Ma scuzati am mai pus o data intrebarea asta, acum cateva zile dar am primit numai raspunsuri idioate.

2 răspunsuri:
| miky_5010 a răspuns:

Din cate stiu eu pe timpul vacantei nu se mai dau bani, se dadeau doar in anii trecuti, dar acum guvernul s-a bagat si in banii astia si de asta nu se mai dausad

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform HG nr. 1488/2004, care reglementeaza programul "Bani de liceu", art.2, alin.2, acestia nu se acorda in afara cursurilor si examenelor scolare, citez:
"(2) Sprijinul financiar prevãzut în cadrul Programului naţional de protecţie socialã "Bani de liceu" se acordã pe perioada cursurilor şcolare, inclusiv pe timpul pregãtirii şi susţinerii examenului de bacalaureat sau de diplomã şi pe perioada practicii în producţie." Numai bine!