| HaruhiFujioka a întrebat:

Oare de ce unii sunt rai cu planeta si o polueaza, taie copacii etc? Oare eu ce as putea face ca sa nu omor planeta?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Tu ca sa fii cinstita cu planeta trebuie sa reciclezi gunoiul unde trebuie sa nu arunci mizerie pe strada si nu bei alcool in public, tot asa continua... Cei care fac asta o fac pentru bani si interes in afaceri si nu le pasa de poluare, daca tu ai vrea sa fii cum am zis inainte sa nu poluezi planeta e bine dar putini fac chestia asta.

5 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu tai copacii, nu esti rea cu planeta, nu o poluezi etc.

| pwp a răspuns:

Nu arunci gunoaie pe jos!
ar trebui facuta o petitie pentru a nu se mai taia copacii!
pa-pa!love struck

| cal3star a răspuns:

Nu poti obliga o planeta intreaga sa nu polueze. Insa tu poti sa nu poluezi si astfel ajuti. Chiar daca te gandesti ca esti o singura persoana. Dar sunt multe ca tine

| HaruhiFujioka explică:

Multumesc pentru raspunsuri! as da fundita la toti! si oricum imi place mai mult bicicleta pentru deplasare happy

| loving3112 a răspuns:

Sunt foarte multe lucruri, iti spun doar cateva...
*sa nu arunci hartii, ambalaje, etc pe strada
*sa nu folosesti masina pentru a te deplasa(polueaza)
*cand mergi cu catelul/pisica in parc sa ai grija sa nu-si faca nevoiele prin parc
*sa nu folosesti hartie prea multa(hartia e facuta din copac; cu cat folosesti mai multa hartie cu atat mai multi copaci sunt taiati)
Cauta pe google mai multe