| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce se bazeaza succesul Twitter?

5 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Faptul ca la inceputurile lor cate un hipster celebru - gen ashton kutcher- a inceput el asa sa twitter-easca in nestire, si hipsterul fiind celebru ceilalti au inceput sa citeasca, sa-l urmareasca pe twitter si ei la randul lor au inceput sa ciripeasca ce fac dimineata, la amiaza si seara si prietenii prietenilor lor au inceput sa-i urmareasca pe nu-stiu cine si tot asa mai departe
pe ce se bazeaza succesul lui?
habar n-am
pe nimic parerea mea

| videoblog a răspuns:

Usor de folosit happy

| soseta ucigasa a răspuns:

Pe necesitatea oamenilor de a barfi

| adrianhasde a răspuns:

Pe baza trasmiterii mai departe a site-ului. E foarte simplu, manipularea in masa.

| hmmmmmmmm a răspuns:

Pe originalitate! Nimeni nu s-a gandit pana la ei sa creee un site unde sa poti vedea live ce face o persoana in momentul ala. In caz ca nu stii, pe twitter, cei care au cont, scriu ce fac in momentul respectiv (e un fel de status mai elaborat).