| luetA a întrebat:

Pentru un friginer marca Fram trebuie un termostat aceeasi marca sau se poate monta orice fel de termostat? Daca da imi puteti spune si un exemplu de pret (sh). Multumesc

3 răspunsuri:
| SSWK a răspuns:

Pentru asta, cel mai bine, te adresezi unui centru care repara electrocasnice.
Daca se mai poate repara, din ce stiu eu, Fram este un frigider foarte vechi...

| luetA explică (pentru SSWK):

Am apelat la un specialist dar omul vrea 140 lei pe termostat+ montare. Vreau o varianta mai ieftina.

| SSWK a răspuns (pentru luetA):

Consumabilele sunt intotdeauna scumpe.
Poti cauta pe site-urile de anunturi un termostat: Okazii, Mercador, Apropo, Anuntul etc. poate gasesti unul mai ieftin.
Bafta!