| BCDaniel a întrebat:

PRIMESTE FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS!
Puteti sa imi spuneti si mie cum sa fac diferite efecte pentru filmulete ca de exemplu: am vazut in urma cu 2-3 luni un filmulet pe youtube in care cineva aparea dublat in acelasi cadru si vorbea, practic, cu el insusi. Cum pot sa fac si eu efectul respectiv, sa para ca sunt doi gemeni care vorbesc unul cu celalat? (nu am mai gasit filmuletul dar am gasit efectul despre care vorbeam si la "Doza de Has": sec. 3745: https://www.youtube.com/watch?v=iFUXDP5qiZY&list=TLLr3tj Op0Vv4 )
sau cum pot sa fac gri o parte din filmulet (numai fata mea sau numai fundalul sau numai persoana de langa mine)?
P.S.: Va rog frumos sa imi spuneti un program, pe care il pot descarca gratuit, cat mai bun cu ajutorul caruia pot sa tai si sa lipesc filmul, sa adaug mai multe melodii, sa fac filmuetul sa mearca mai incet sau mai repede etc. + cele 2 efecte de mai sus. Momentan eu folosesc VideoPad care este destul de bun insa nu are prea multe efecte si imi salveaza filmul cu o calitate foarte proasta, am incercat sa diferite optiuni (HD 1080, HD 720, Widescreen TV, TV NTSC, TV PAL, etc.) insa calitatea imaginii ramane neschimbata.
VA MULTUMESC ANTICIPAT, si imi cer scuze pentru categorie insa nu stiu unde sa o incadrez!

1 răspuns:
| Gabi19971983 a răspuns:

PROGRAM de facut video-tutoriale (inregistreaza ecranul desktopului)
Descarca CamStudio - Desktop Screen Recorder :
http://camstudio.en.softonic.com/
Program de editare video:
MAGIX Movie Edit Pro 16 Plus HD :
http://magix-movie-edit-pro.en.softonic.com/
Funda?