| Naomiroxana a întrebat:

Raspuns urgent va rog!
Buna! De curand am primit un laptop ce-i drept nu este nou dar l-am primit de la un unchi si la el mergea si la mine a mers 1 zi dar astazi cand am vrut sa-l aprind se vedea pe tot ecranul numai negru.dar daca vreau sa bag firul in ecranul de la calculator se vede bine la ecranul calculatorulu.As putea sa reglez cumva contrastul sau ceva! multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| SirGilbert a răspuns:

E posibil sa-ti fie ars ecranul.

| Naomiroxana explică (pentru SirGilbert):

Ars nu este pentru ca se vede putin imaginea dar se vede cam neagra!

| SirGilbert a răspuns (pentru Naomiroxana):

Atunci incearca din setarile ecranului sa ajustezi automat imaginea.Vezi daca se intampla ceva.

| VenomV a răspuns:

Unde iti arata bateria in bara de aplicatii, da click stanga pe ea si o sa fie bifat deva de genu,, Energy Saver,, tu selecteaza optiunea de mai sus.

| Sergione40 a răspuns:

S-ar putea sa-i fi schimbat iesirea video (sa nu-ti mai afiseze pe ecran ci sa-ti trimita imaginea la iesirea vga). Incearca sa apesi "fn" si tasta pe care vezi un monitor, asta s-ar putea sa fie F4(depinde de marca laptop-ului).

| mdsimina a răspuns:

Cel mai probabil ecranul de la laptop e ars.

| Naomiroxana explică (pentru mdsimina):

Ars nu este pentru ca imaginea se vede cam neclara asa mai in negru.